Primitive Functional Movement kursy dla trenerów

Nowość w POLSCE !

Primitive Functional Movement

Trening rehabilitacyjny


Trening rehabilitacyjny stosowany jest zawsze w początkowej fazie po przebyciu choroby lub urazu kręgosłupa lub stawów oraz w niektórych schorzeniach metabolicznych i ogólnoustrojowych. Zawsze zabiegamy o to by podstawowe potrzeby zdrowotne były zabezpieczone przed przystąpieniem do treningu. To znaczy: zlikwidowany stan zapalny, przywrócona elastyczność mięśni i powięzi, zlikwidowane lub w znaczący sposób zmniejszone przykurcze mięśniowe oraz przywrócona ruchomość w stawach i kręgosłupie. Dlatego też ściśle współpracujemy z FIMEDICA  – Specjalistycznym Centrum Leczenia Schorzeń Kręgosłupa i Stawów. Dbamy o to by naszej uwadze nie uciekł żaden szczegół dotyczący zdrowia naszych klientów. Ściśle współpracujemy z doskonałymi diagnostami i lekarzami różnych specjalizacji, z doskonałymi i doświadczonymi fizjoterapeutami, z psychoterapeutą i dietetykiem.

Trening służy przywracaniu funkcji utraconych w wyniku choroby czy urazu. Czas trwania treningu, jego specyfika, dobór ćwiczeń i częstotliwość treningów jest dobierana indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego pacjenta. W tej dziedzinie nie ma schematów. Nasze działania uzależnione są też od stopnia motywacji  zainteresowanego treningiem oraz celu jaki przed sobą stawia, czyli od tego do jakiej sprawności ostatecznie chciałby się doprowadzić.  Bywa bowiem tak, że jednemu człowiekowi wystarczy spokoje życie bez towarzyszącego bólu podczas wykonywania czynności dnia codziennego, a inny zaś marzy o tym by zimą pojeździć z dziećmi na nartach, pograć w piłkę czy pojechać na  wycieczkę w góry.

Zespół naszych trenerów i fizjoterapeutów jest do Państwa  dyspozycji. Konsultujemy, pomagamy ustalić plan działania, określamy cele i sposoby na ich realizację.

Nie ma rzeczy niemożliwych ! Czasem potrzeba tylko trochę czasu i determinacji !

Po osiągnięciu zamierzonego celu rehabilitacyjnego możemy zmienić specyfikę treningu na trening sportowy dopasowany do państwa preferencji.

Facebook
Facebook
Facebook
Youtube
Youtube
Youtube