Primitive Functional Movement kursy dla trenerów

Nowość w POLSCE !

Primitive Functional Movement

Trening odchudzający dla dzieci


Żyjemy w czasach, w których postęp technologiczny warunkuje jakość naszego życia. Coraz więcej udogodnień by żyło się nam łatwiej i przyjemniej. Samochody, telewizja, komputery, tablety i smartfony oraz inne nowoczesne urządzenia sprawiają, że coraz więcej czasu utrzymujemy nasze ciało w niepoprawnych pozycjach i przez wiele godzin pozostajemy w bezruchu. Żyjemy w czasach, w których stawiamy na rozwój potencjału umysłowego naszych dzieci. Zapisujemy je na dodatkowe  lekcje języków, naukę gry na instrumentach i inne zajęcia prowadzone w statycznych pozycjach. Do tego dochodzi, rozpowszechniany skutecznie przez media w programach kulinarnych, kult jedzenia. Większość z nas  nie wie juz lub nie pamięta czemu służy odżywianie. Teraz liczy się dawka przyjemności odczuwanej podczas jedzenia. Wielu  z nas, dorosłych, nie zastanawia się jakie są potrzeby żywieniowe naszego organizmu i organizmów naszych dzieci. Jemy to co lubimy, jedzenie jest źródłem przyjemności i stanowi rodzaj pocieszenia gdy nam smutno i źle. Jakość produktów spożywczych również pozostawia wiele do życzenia. Wszystko to sprawia, że nasze zdrowo urodzone i dobrze rozwijające się dzieci w pewnym momencie dość szybko przybierają na wadze. Nadwaga i otyłość wieku rozwojowego to plaga naszych czasów. W ostatnim czasie media emitują programy naświetlające skalę problemu. Jednak nikt nie prowadzi programów edukacyjnych dla dzieci i rodziców by uświadomić im przyczyny tego stanu rzeczy, nauczyć zasad prawidłowego żywienia, zaszczepić pragnienie prowadzenia zdrowego trybu życia w zgodzie z naturalnymi potrzebami naszego organizmu.

W obliczu narastającej skali problemu nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży postanowiliśmy wprowadzić zajęcia ruchowe mające na celu aktywizację ruchową młodych ludzi. Zajęcia mają na celu zachęcić ich do prowadzenia aktywnego trybu życia, pomagają  poczuć przyjemność jaką niesie wysiłek fizyczny , poczuć radość z pokonywania własnych słabości, pozwalają budować poczucie własnej wartości oraz pomagają pobudzić metabolizm i wraz z zaleceniami dietetyka umożliwiają pozbycie się zbędnych kilogramów i powrót do szczupłej i zgrabnej sylwetki. Do realizacji tych celów potrzebna jest motywacja i współpraca wszystkich członków rodziny. Nie chodzi bowiem o to, by katować się jakąś drakońską dietą ,, cud” ale  o to by zrozumieć jakie są nasze potrzeby żywieniowe i zmienić  nawyki żywieniowe całej rodziny.

Trening odchudzający dla dzieci i młodzieży opiera się w szczególności na treningu funkcjonalnym z wieloma elementami treningu aerobowego. U osób w wieku lat kilkunastu może być on uzupełniony odpowiednio dobranym treningiem siłowym. Intensywność    treningu zawsze jest indywidualnie dopasowana do możliwości ćwiczącego i jest modyfikowana w miarę robienia postępów. Trener jest osobą bardzo wymagającą , motywującą do pokonywania trudności i wspierającą gdy zachodzi potrzeba.

Zalety płynące z treningu:

– utrata wagi ciała,

– wypracowanie nowych , zdrowych, nawyków żywieniowych,

– wspomaganie rozwoju,

-wzrost  siły i wytrzymałości,

– kształtowanie prawidłowej postawy ciała,

– kształtowanie zgrabnej sylwetki,

– poprawa funkcjonowania układu krążenia i oddychania

– poprawa  funkcjonowania układu odpornościowego,

– lepsze dotlenienie mózgu,

– większa wiara w siebie i swoje możliwości ( przekonamy sie, że nie ma rzeczy niemożliwych),

– kształtowanie podstawowej sprawności organizmu na bardzo wysokim poziomie,

Daje szansę na zdrowe, lepsze i szczęśliwe  życie w późniejszych latach.

Facebook
Facebook
Facebook
Youtube
Youtube
Youtube