Primitive Functional Movement kursy dla trenerów

Nowość w POLSCE !

Primitive Functional Movement

Trening funkcjonalny


Trening Funkcjonalny opiera się na bardzo prostym pomyśle. Podstawą jest to, że ciało ludzkie  zawsze rozpatrywane jest jako całość. Trening więc dostosowany jest do indywidualnych potrzeb ćwiczącego  w taki sposób by mógł on wykonać ćwiczenia ze stałą percepcją i kontrolą każdej części swojego ciała  wewnątrz wszystkich wzorców motorycznych, zgodnie z  zasadami biomechaniki i fizjologii stawów i  systemu neuro-mięśniowego  z taką intensywnością bylibyśmy  byli w stanie te ćwiczenia zrobić poprawnie !

W ostatnich latach przemysł fitness wprowadził na rynek  coraz więcej super technologii na siłownie, z ekstra maszynami z ekranami  komputerowymi wyświetlającymi różne parametry ćwiczeń i liczącymi kalorie.  Przywiązali nasze ruchy do zakresów  i mechanizmów nałożonych przez  maszyny, co paradoksalnie czyni treningi mniej skutecznymi!

Trening Funkcjonalny łamie zasady narzucone przez wygody „fałszywego komfortu” i przywraca możliwość ponownego odkrycia naszego potencjału aby móc dokonać szybkich skoordynowanych ruchów, kształtować odruchy, i odpowiednio zarządzać naszym potencjałem energetycznym uwzględniając potrzeby naszego organizmu w życiu codziennym, jak i  różnego rodzaju  aktywności  sportowej , w które chcielibyśmy się zaangażować.

Podstawą  Treningu Funkcjonalnego jest posiadanie kompleksowego podejścia do przygotowania fizycznego, a jego  prawdziwa skuteczność w odniesieniu do sprawności  fizycznej nie ma granic, gdyż jest to idealny trening dla wszystkich, nie tylko dla  sportowców, ale istotnym elementem metody jest świadomość  celu  i pełne zaangażowanie w trening.

Trening  Funkcjonalny opiera się na:

 • świadomości i stałej regulacji pozycji wszystkich segmentów kości i stawów w czasie każdego ruchu;
 • wykonanie każdego ruchu w łańcuchu kinetycznym i przy maksymalnej synergii mięśni;
 • wykonywanie ruchów we wszystkich trzech płaszczyznach w przestrzeni (czołowej , strzałkowej, poprzecznej);
 • pobudzenie receptorów proprioceptywnych (zmniejszenie nośnej podstawy ciała lub stosując w sposób świadomy element niestabilności);
 • wzmocnienie głębokiej warstwy mięśni brzucha (prostego,  skośnych wewnętrznych i zewnętrznych oraz poprzecznego) oraz mięśni przykręgosłupowych, które wspólnie  stanowią tak zwany Core ( rdzeń ), który ma zasadnicze znaczenie w łączeniu  łańcuchów mięśniowych działających między dolnymi i  górnymi  kończynami;
 • ćwiczeń mięśni brzucha w rotacji co jest ich główną funkcją dynamiczną;
 • kształtowanie reaktywności i odruchów  odpowiedzialnych za natychmiastową reakcję na nagłe zdarzenia.

Choć prosty w swoich koncepcjach   Trening Funkcjonalny jest  złożony w swoim zastosowaniu, gdyż nie pozostawia miejsca na improwizację i  powinien być opracowany z wysoką znajomością  zasad, które tylko dobrze przygotowany  trener możne znać!

Trening Funkcjonalny może przebiegać z wykorzystaniem:

 • Kettlebell (okrągłe ciężarki z uchwytem),
 • Med bal ( piłki lekarskie),
 • Z ciężarem własnego ciała ( Primitive Functional Movement ®, Calisthenics),
 • TRX ( Flying Suspension Training),
 • Flowbag ( worki z wodą lub piaskiem),
 • Clubs ( pałka odpowiednio wyważona i dociążona),
 • Taśmy elastyczne

Trening Funkcjonalny prowadzimy :

– dla każdego, dla zdrowia i kondycji,

– dla osób z bólami kręgosłupa i stawów,

– dla dzieci i młodzieży by wspomóc ich rozwój,

– dla kobiet,

– dla sportowców.

Zapraszamy na konsultacje do naszych trenerów w celu ustalenia najlepszego rodzaju treningu uwzględniającego cel jaki chcecie uzyskać oraz potrzeby Waszego organizmu.

Facebook
Facebook
Facebook
Youtube
Youtube
Youtube