Primitive Functional Movement kursy dla trenerów

Nowość w POLSCE !

Primitive Functional Movement

Reedukacja postawy ciała


W dzisiejszych czasach, kiedy postęp cywilizacji poczynił  spustoszenie w umiejętnościach motorycznych ludzi powinniśmy zabiegać  o utrzymanie prawidłowej postawy ciała i podstawowych umiejętności ruchowych.

Siedzący tryb życia i wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej skutkuje wieloma niekorzystnymi zmianami. Nie potrzeba być anatomem ani znawcą ludzkiego ciała. Wystarczy zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć ludziom chodzący po ulicach miasta. Widzimy charakterystyczny obraz człowieka z barkami uniesionymi do góry i wysuniętymi do przodu. Plecy okrągłe, szyja  wysuni ęta do przodu z głową zadartą do góry. Na pewno ma mocno napięte mięśnie na karku i potylicy oraz między łopatkami. zapewne cierpi  na chroniczne bóle głowy , często mylnie nazywane migreną  ( czasem nudności, wymioty, zaburzenia widzenia, zaburzenia koncentracji uwagi, uczucie życia ,, pod kloszem “).  Bóle między łopatkami. Czasem silne,  z uczuciem ,,zatykania” w klatce piersiowej i trudnościami w oddychaniu.   Niejednokrotnie zmuszają Was do wizyty kontrolnej  u kardiologia z obawy o Wasze serce.  Barki skierowane ku przodowi z nadmierną rotacją do wewnątrz w stawach barkowych, przykurcze mięsni warunkujące tzw. ,, zamknięcie klatki piersiowej”.

Idąc dalej – obserwujemy przodopochylenie miednicy generujące w efekcie przykurcze zginaczy bioder i grupy mięśni  kulszowo-goleniowych.  Nagminnie powtarzające się  ustawienie kości biodrowych w  rotacji wewnętrznej , skutkujące koślawieniem kolan i stawów skokowych, stwarzające predyspozycje do płaskostopia. Hiperkifoza piersiowa, zniesiona lordoza szyjna, hiperlordoza lędźwiowa to wstęp do różnego rodzaju  dolegliwości związanych z zaburzoną postawą ciała.

Dla osób niewtajemniczonych wyjaśnię, że wymienione powyżej dysfunkcje powodują szereg dalszych zmian w narządach wewnętrznych np. zaburzenia akcji serca, zaburzenia krążenia, zaburzenia oddychania, zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz cały szereg zaburzeń z wegetatywnego układu nerwowego między innymi rekcje nerwicowe i  lękowe . W połączeniu z objawami wynikającymi z niedoborów witamin i minerałów tworzą one zespół objawów stwarzający pozory  zagrożenia życia.

Dlatego też, drodzy Państwo, wychodzimy na przeciw potrzebo m Waszego organizmu. Jeżeli prowadzicie  siedzący, mało aktywny ruchowo tryb życia dbajcie o zachowanie prawidłowej postawy ciała. Pozwoli Wam to uchronić się od wielu negatywnych  konsekwencji  siedzącego trybu życia.  Jesteśmy po to by chronić Wasze zdrowie.  Stworzyliśmy program ćwiczeń indywidualnie dopasowywany do potrzeb i możliwości ćwiczącego, służący odzyskaniu i utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.  Ćwiczenia mają na celu nauczyć Was świadomości własnego ciała, rozpoznawania sygnałów płynących z ciała  i odpowiedniego reagowania na nie.  To klucz do zachowania zdrowia. Jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia i pracy musisz pracować nad sobą systematycznie. Nic bowiem w pełni nie zrekompensuje  8 godzin siedzenia. Musisz mieć tego świadomość.

Zachęcamy was do korzystania z różnych form  aktywności ruchowej .  Proponowany przez nas  program treningowy ma na celu szybki i skuteczny sposób likwidacji zaburzeń funkcjonalnych wynikających z siedzącego trybu życia i pracy, likwidację przykurczy mięśniowych  i wszelkich ograniczeń ruchomości w stawach.  Naszym celem jest wzmocnienie mięśni posturalnych i nauczenie Cię utrzymywania  prawidłowej postawy ciała zawsze i wszędzie.  Zadbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich !

Facebook
Facebook
Facebook
Youtube
Youtube
Youtube