Primitive Functional Movement kursy dla trenerów

Nowość w POLSCE !

Primitive Functional Movement

Primitive Functional Movement dla dzieci i młodzieży


Trening ten opiera się na zasadach Primitive Functional Movement® lecz  przystosowany jest do trenowania dzieci  od  5-6 roku życia aż do zakończenia okresu dojrzewania

Trening  jest skonstruowany w taki sposób, aby zapewniał  ćwiczącym  rozwój zdolności służących  poznaniu  własnego ciała i jego możliwości ruchowych. Polega na wykonywaniu  sekwencji ruchów,  poruszaniu się w  „miękki” sposób, co poprawia elastyczność mięśni  i koordynację ruchów . Pozwala poprawiać  amplitudę i   płynność ruchów , ale także dowiedzieć się, jak zarządzać swoim ciałem podczas   ruchu w przestrzeni ( poprawa propriocepcji)  z zachowaniem idealnej równowagi.

Kolejnym celem treningu  jest nauczenie dzieci „dyscypliny”. Polega to na  akceptacji  ról  poszczególnych osób w grupie ,  roli trenera  i  innych dzieci w grupie. Można położyć to  fundament do budowania świadomości i zwiększonej  samooceny.

Eksperymentowanie  z ćwiczeniami  wykonywanymi na treningach,  sprawia, że  dzieci mogą obserwować jakie popełniają błędy i mogą  odkryć, że szanse na ich poprawę  z każdym następnym treningiem. Obserwują jak szybko i skutecznie poprawia się ich sprawność i rzeczy ,, niemożliwe” stają się możliwe.

Adaptacja do przestrzeni i orientacji w przestrzeni może  także nauczyć ich świadomości ciała w otoczeniu.  To także świetny sposób na życie towarzyskie, zdobywanie nowych  przyjaciół, a także okazja do nauczenia  się szanowania  przestrzeni  innych osób.

Siła, szybkość i  wytrzymałość objawia się  w zabawny co pobudza entuzjazm dzieci. Trening  stwarza wspaniały klimat psychologiczny, który jest prawdziwym instrumentem zdolnym do tworzenia jak najlepszych warunków edukacyjnych.

Tam, gdzie jest motywacja i uwaga tam  jest  nauka!

Celem jest, aby stale oferować każdemu szansę na zabawę, doświadczenie i rozwijanie  swojej ciekawości, co pozwala stworzyć  „swoisty napęd ” w rozwijaniu zainteresowania  różnych sytuacjach, tworząc w dziecku niekończące się możliwości reagowania we wszystkich dziedzinach z udziałem jego osobowości.

W rezultacie, ćwiczenia będą działać poprawnie, ponieważ będzie to zabawa i będzie  to  dla dziecka zrozumiałe, jak również technicznie poprawne.

Primitive Functional Movement ® jest prawdziwie wszechstronnym i efektywnym narzędziem operacyjnym  w rękach instruktora, trenera i nauczyciela wychowania fizycznego.  Pozwala konstruktywnie zarządzać dziećmi z  różnych grup wiekowych.

Zapraszamy do współpracy z nami nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach oraz trenerów wszelkich dyscyplin sportowych. Dajemy Wam możliwość poznania nowych instrumentów do pracy z dziećmi i młodzieżą. Zachęcamy też rodziców do zapoznania się z tą metodą ćwiczeń. Ponieważ jest ona przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych stwarza  ona fantastyczne możliwości do ciekawego spędzania czasu razem, zdobywania nowej sprawności i umiejętności ruchowych. Pozwala wypracować nowy, aktywny styl życia dla całej rodziny.

ZAPRASZAMY !

Facebook
Facebook
Facebook
Youtube
Youtube
Youtube